Mikor Kerülök Sorra A Covid Oltásra

mikor kerülök sorra a covid oltásra 5

Rákérdeztünk erre Pál Tibornál, aki nem tudott választ adni, hiszen nem tudja, hogy a kommentelő milyen opciókat választott és milyen adatokat adott meg. Említette azt a példát is, hogy egy frissebb kormányzati tájékoztatás szerint az egészségügyi dolgozók oltása mégsem teljes, ahogy azt korábban szintén a kormány állította, hanem még csak 80 százalékon áll. Pál Tiborék viszont még azzal a hivatalos infóval dolgoztak, hogy ez a célcsoport már beoltott, tehát ha egy egészségügyis valamiért mégis oltatlan még, és megnézné magát a kalkulátoron, akkor ezt az üzenetet fogja kapni: ebben a csoportban az oltást mindenkinek meg kellett volna már kapnia. A startup egyébként már több tucat COVID-kalkulátort készített (megtekinthetők itt) a szociális távolság kalkulátortól a maszk vs nem-maszk számlálón át a különböző országok oltási kalkulátoráig. Az amerikait azért nem készítették el, mert ott már van egy. Levélben megkérdeztük a Kormányzati Tájékoztatási Központot is, terveznek-e hasonlót, egyelőre nem kaptunk választ.

Kattintson a részletekért! Mikor kerülünk sorra? Oltási terv természetesen Magyarországon is készült, ám annak teljes hivatalos menetrendje nem nyilvános, csupán egy rövid kivonat elérhető belőle a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) honlapján. Ez életkor, munkakör és egészségi állapot alapján sorolta a társadalmat hét fő csoportba, amelyet aztán prioritási sorrendbe rendeztek. A hivatalos adatok szerint az oltásokat az alábbi sorrendben kapja meg a lakosság. I. Egészségügyi és egészségügyben dolgozók Természetesen elsődleges prioritást itthon is az egészségügyben dolgozók élveztek, akiknek napi szinten kellett érintkezniük koronavírusos betegekkel. Az orvosok, védőnők és asszisztensek mellett ebbe a csoportba kerültek az orvostanhallgatók, illetve más, egészségügyi hallgatói jogviszonnyal rendelkezők is. Szintén az elsők között oltották be azokat a személyeket, akik egészségügyi szakképesítéssel ugyan nem rendelkeznek, de munkájuk egy egészségügyi intézményhez köti őket. Ilyenek például a kórházakban dolgozó takarítók vagy az adminisztrációs feladatokat ellátók.

Infografika: Optimisták vagyunk az oltással kapcsolatban Ingyenes mobilalkalmazásunkkal bárhol és bármikor elérheti a Szabad Európa weboldalának tartalmát. Töltse le díjnyertes applikációnkat a Google Play vagy az Apple Store kínálatából!

A kalkulátor tehát naponta változik, ahogy alakul az oltottak száma, és az oltás ritmusa. A saját biztató vagy borzasztó beoltottsági jövőképünket ezen a linken tudjuk megnézni. Azt nem jelzi a kalkulátor, hogy milyen gyártó termékét szánja nekünk alapjáraton a magyar állam. Pál Tibor egyébként már két éve egy lengyel startupnak, az OmniCalculatornak dolgozik, ezt a számlálót is a cég jegyzi. Az OmniCalculator, ahogy Pál Tibortól megtudtuk, igyekszik minden problémára – már amire egyáltalán lehet – valamilyen tudományos alapon elkészített kalkulátorral felelni. Ő a pénzügyi, közgazdasági kérdések algoritmusán szokott dolgozni, lévén közgazdász, de mindennapi problémákkal is foglalkoznak. " Amit ki lehet kalkulálni, azt mi megtesszük. " A legtöbben PHD hallgatóként, egyetemistaként dolgoznak a cégnek. Egy nem túl biztató előrejelzés. A Facebookon már pörögnek az emberek saját jóslatai, köztük olyanok kommentjei is, akit jövő héten oltanak, de ez a szoftver csak év végére jósol neki védettséget.

mikor kerülök sorra a covid oltásra video
  • K&H minimum plusz számlacsomag - K&H bank és biztosítás
  • Jutavit kalcium magnézium cink d3 forte filmtabletta 90 jours
  • Emlékeztető: A szépség és a szörnyeteg 3. évad - Sorozatjunkie
  • Mikor leszel beoltva? – kalkulátor a várható oltási időnkre
  • Anyák napjára te és én könyv
  • Mikor kerülök sorra a covid oltásra 1
  • Matek - HELP!!! SOS! Sürgős segiccséget! 3. Osztályos matek feladat a nyelvtan Mf. 71 óldal másódík feladat! Segícscsetek! Lécg...

Figyelembe véve, hogy Magyarország lakosságának becsült száma 9 731 000 főre tehető, egyeseknek bizony még várniuk kell, mire sorra kerülnek az oltási programban. Sokakat foglalkoztat, hogy vajon mikorra kaphatják meg az oltást - főként ha nem idősek és nem krónikus betegek, és nem is dolgoznak valamelyik kiemelt szakterületen (egészségügy, bíróság, honvédség stb. ). A Omni Calculator, vagyis a Covid-19 oltási sorrend kalkulátor készítői arra válalkoztak, hogy fejlesztésükkel pontosabb képet kapjunk arról, hogy mikor is vehetjük igénybe a koronavírus elleni védőoltás(oka)t. Hogy működik a kalkulátor?

Viszont a környező országokkal összehasonlítva sem áll túl jól a magyar vakcinázási ütemterv. A visegrádi négyek közül csak Szlovákia van egy kicsivel lemaradva tőlünk 2 százalékos átoltottsági aránnyal, a csehek a lakosság 3, 4 százalékát, a lengyelek pedig a 2, 5 százalékát beoltották már. A szomszédos Romániában 3 százalék, Szerbiában 2, 5 százalék ez az arány. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) korábbi becslései szerint nagyjából 65-70 százalékos védettségre lenne szükség ahhoz, hogy kialakuljon a nyájimmunitás és a vírus ne tudjon hatékonyan terjedni. Persze az oltottak mellett a fertőzésen már átesett emberek szervezete is védett lehet egy ideig, de hogy pontosan meddig, arról egyértelmű adatok továbbra sincsenek. Ráadásul a legbiztonságosabb védettséget nyújtó oltások beadásának pontos menete sem túl átlátható itthon. Mivel a koronavírus elleni védőoltások utáni esetleges tünetek, mellékhatások csekélyek ahhoz a pusztításhoz képest, amit a SARS-CoV-2-fertőzés nyomán kialakuló megbetegedés okozhat, nem érdemes megtagadni magunktól a vakcinát.

Ez is érdekelheti: Koronavírus: ilyen rombolást végez, ha bejut az agyba Koronavírus: így károsítja a szívet a Covid Koronavírus: hallucinációkat is okozhat, nem csak fejfájást Forrás: EgészségKalauz

Nem sok minden nyilvános a magyar oltási tervről, a prioritási sorrend ugyan a Nemzeti Népegészségügyi Központ weboldalán megtalálható, de ez is képlékeny, és a rendelkezésre álló vakcinák mennyiségének függvényében is változhat. Éppen ezért nem csoda, hogy nehéz megbecsülni, ki mikor kerül sorra a regisztráltak közül – ebben segít a Covid-19 Oltási Sorrend Kalkulátor, amit a Veronai Egyetem PhD-hallgatója, Pál Tibor alkotott meg. A magyar nyelvű kalkulátor az Omni Calculator projekt részeként készült, és néhány alapvető információ (kor, krónikus betegség, munkaterület, satöbbi) megadása után kiszámolja, hogy a jelenlegi oltási kapacitás alapján mikor számíthat valaki arra, hogy megkapja a koronavírus elleni oltást. Az oldal nemcsak egy időintervallumot ad azonban, hanem mellé hasznos információkkal is szolgál, és gyakran feltett kérdésekre válaszol. "Mivel a jelen helyzetben arra kényszerültem, hogy távoktatás keretében folytassam nemzetközi tanulmányaimat, felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mikor kaphatom meg a COVID-19 védőoltást és utazhatok újra külföldre biztonságosan.

#koronavírus #Covid-19 #vakcina #oltás 2021. 02. 16. Egy magyar fiatalnak köszönhetően kiszámolhatja, mikor kaphatja meg a koronavírus oltást. Pál Tibor a Veronai Egyetem PhD hallgatója maga is kíváncsi volt arra, hogy mikor kaphatja meg a COVID-19 védőoltást, és utazhat újra külföldre biztonságosan. Mivel azt tapasztalta, ez a kérdés számos ismerősét is foglalkoztatja, készítette egy kalkulátort, ami választ adhat a kérdésre. Az oltási sorrend kalkulátort az Omni Calculator projekt részeként hozta létre kollégáival együtt, és segíthet abban, hogy megtudjuk, mikor kerülünk sorra, és mikor kapjuk meg a koronavírus oltást. A kalkulátort ITT érheti el. Habár jelenleg a kalkulátor igen sokára kalkulálja az oltási időpontot egy egészséges, harmincas, nem kritikus szférában dolgozó esetében, azt Pál Tibor is hangsúlyozza, hogy az előrejelzést jelentősen befolyásolja az oltási folyamat menete - és persze, az országba érkező koronavírus vakcina mennyisége is. A kalkulátort napi rendszerességgel frissítik a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján.

E kérdés számos ismerősömben felmerült, ami arra késztetett, hogy megalkossak egy kalkulátort ami megoldást adhat a problémára" – írta Pál Tibor a küldött levelében. Persze az előrejelzést jócskán befolyásolja az oltókapacitás, az oltások menete, valamint az oltási hajlandóság is, ezért a kalkulátort napi rendszerességgel frissítik a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján. Minél több lesz a vakcina, és minél közelebb kerül a lekérdező csoportja az oltás megkezdéséhez, annál pontosabb adatokat nyújt majd.

November 28, 2021