Hány Nap Alatt Kel Ki A Csirke

Hen fog melegedni őket, amíg el nem kezd megtörni a tojáshéj született. Amikor úgy tűnik, a csirke is lehet bízni, hogy az ellátás a mások és a csirkék, hogy tenyésztették az inkubátorba. Amikor kiválasztja az egyének számára a keltetés jelentőséget és milyen csirke választja. A legjobb anyák tartják a helyi korcs, szintén alkalmas hús és tojás fajtájú. Ne félj, hogy magába zárja alatt tojásaikat más baromfival; ülnek majd a kacsa- és liba, pulyka és. De az eltávolítása a csirkék egy inkubátorban sokkal nehezebb. Ha a tyúk ül a tojásokon, a legfontosabb dolog -, hogy lássa azt, akkor az utódok fog aggódni magát. Az inkubátor is akkor nem csak kapcsolja be a tojás minden nap, hanem figyelemmel kíséri a hőmérséklet és a páratartalom. Fontos annak biztosítása, az első napokban a hő és időszakos hozzáférés több hideg levegő után 11 napos inkubálás. Megjegyzés szellőzést kell szigorúan kimért, és az idő a tojásokat felmelegedjen lehűtés után kell a lehető legkisebbre csökkenteni. Az is fontos, hogy ne hevítsük túl őket - ez halálhoz vagy fejlődési csirkét.

Youtube

hány nap alatt kel ki a csirke 6

Hány nap egy tyúk ül a tojásokon Egy másik fontos pont, ami ajánlott előre, hogy megtudja, minden baromfitenyésztők a tojások kikelnek a csirkék. Jellemzően a csirke ülhet legfeljebb 21-23 napig, és aztán, ha az optimális feltételeket biztosítanak rá. Azonban ő nem lesz képes elhagyni a fészket sokáig, ha fejlett anyai ösztön. A lappangási idő tyúktojás kell őt körülvevő teljes nyugalmat. Ez a fajta folyamat részben egy igazi stressz érte, olyan közel, hogy nem ajánlott, hogy a zaj, és még valahogy elvonja a figyelmét a helyzet. Tapasztalt gazdák tudják, milyen úton induljanak: szükség van az első két nap alig alkalmas arra, hogy a tyúk, hogy ne zavarjuk. Helyen, közel a fészket, és adagoló vályú, hogy a madár enni, ha ez szükséges. Néha anyai ösztön fejlődött rétegek, így szükség lehet a segítségére. Ha a csirke elég hosszú, hogy ne keljen fel a fészket magának, akkor ajánlott, hogy ki húsz percet, hogy azt, hogy felmelegedjen. Ebben az időben, hogy vigyázzon az elhagyott tojásokat. Gyorsan hűtsük le, így a legjobb, hogy fedezze a szemét eltávolítása előtt depressziós tyúk példányok.

Estére, mikor már kikerekedett a 21 napos kotlás, igen élénk pittyegések hallatszottak. Nem zavartam őket. Természetesen a tojófészek ajtaját továbbra is zárva tartottam egy ládával, mert erre bizony jár a róka is. (Ha Fekete István Vuk című könyvét olvasom, vagy Dargay Attila rajzfilmjét nézem, persze a kisrókának szurkolok. De ilyenkor, amikor én vagyok a simabőrű szerepében... ) Másnap a torlaszt eltávolítva 12 kiscsibe bújt elő. 11 sárga, és 1 fekete. A fészket kitakarítottam, friss szénával béleltem. Egy kis szitált akácfa hamuval is megszórtam, megelőzendő az élősködők elszaporodását. Mivel a kotlós első levegőztetésekor két tojást összetörtünk (ő meg én), már csak 17 csibére számíthattam. 3 nem kelt ki (utólag láttam, záptojások voltak), egy csibe viszont elkésett. Kitörte ugyan a tojást, de már nem volt ereje előbújni. A lehetséges csibék száma immáron 13. Egy tojásnak, csibének híre, hamva sem volt. Főztem kamillateát, hogy az első néhány héten azt igyák a "kicsik". Anyukám szerint későbbi elhullások így megelőzhetők.

Az általam olvasott szakirodalom szerint minden nap le kell emelni a tojásokról 10-15 percre a tyúkanyót, hogy tudjon enni, inni, üríteni. A tojásokat ezidő alatt le kell takarni, ki ne hűljenek nagyon. Nem kell vastagon befedni őket, mert élettanilag fontos, hogy egy kicsit hűljenek, hiszen ilyenkor a tojásban a levegő térfogatának csökkenése miatt egy kis légcsere történik, friss levegőhöz jutnak a fejlődő csibék. Apukám kétnaponta engedte szabadon a kotlóst, anyai nagymamám hajdanán három naponta. Én a középutat választottam. Minden másnap kapott inni, némi szemes takarmányt (válogathatott tritikálé, kukorica, árpa és zab között). Nedves csipegetnivalót ilyenkor nem kaphat, nehogy hasmenése legyen. Persze az idegen tyúk megjelenését élénk érdeklődés kísérte mind a kakas, mind a többi tyúk részéről. A kezdeti kerítésen keresztüli csipkedések után azonban megszűnt a féltékenység, mindenki nyugodtan kapirgált. Ki a korlát egyik oldalán, ki a másikon. Még pontosan le sem telt a 21 nap, amikor egy délután csipogást hallottam a tojófészek felől.

A kelés a 20-21. napon indul (tyúkoknál), amelyik tojás nem kel ki a tömeges pattogzás utáni napra azt kidobhatjuk. Ezekből a tojásokból ha kel is ki csirke gyenge elesett lassan fejlődő egyedeket kapunk, gyakran el is hullanak! A többi gyorsabban fejlődő csirke elnyomja őket, sokszor enni sem tudak, így legtöbbször külön kellene velük foglalakozni, ami nem biztos hogy megéri! A napos csibéket felszáradás után huzatmentes meleg (kb. 35°C) helyre tegyük. Az első napokban célszerű velük kamillás teát itatni és a táplálást is már az első nap el kell kezdeni pl. csibe indító táppal! A dobozba célszerű egy rongyot teríteni így a lábuk nem csúszik szét! A hőmérsékletet folyamatosan csökkenthetjük a 3. hét végére 20-22°C körüli értékre! Ha nem tudjuk a helyiséget fűteni akkor infralámpát tegyünk be hozzájuk, olyan magasan helyezzük el hogy alatta a hőmérséklet 35°C legyen, majd ahogy csirkéink is nőnek emeljük egyre magasabbra! Csirkéinket már a kezdetektől lássuk el megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékkal, ezáltal elkerülhető a tollcsipkedés és kannibalizmus, de a többi betegség is háttérbe szorul!

Program

Még két hetesek sem voltak, amikor egyik nap gyönyörködtem bennük, és bemutatót tartott egy sárga és a fekete, hogyan is kell a mama hátán utazni. Esténként, illetve késő délután mindenki szépen visszamegy a helyére a kotlós után. Oda, ahol kikeltek. Még néhány hétig így együtt lesznek, majd a kotlós elválasztja őket. A szüleimnél, amikor a kiscsirkék elmúltak hat hetesek, a tyúk oda-odakoppintott neki, majd elszaladt a kakashoz... Most egyelőre még a rangsor kialakulása zajlik. Ki-ki keresi a maga helyét. A kis sárga, pelyhes gombóckák néha kakaskodnak, harcolnak. Azóta megint elkotlott egy tyúk. Megkapta az előzőek kis kerítését. Ő egy kicsit vadabb, levegőzés után nehezebb megfogni, hogy visszategyem a tojásokra, de amint ott van, újra jó végzi a dolgát, melengeti őket. A saját baromfiudvarról származó tojásokon ül. Természetesen 10 napnál frissebb tojásokat tettem alá, de az nem nehéz, négy-öt nap alatt összegyűlik egy fészekaljnyi, 19 db.

  • Hány nap alatt kel ki a tojás a kotló alatt?
  • Hull a pelyhes fehér hó kotta full
  • Elmesélem — " Az idő igaz,
hány nap alatt kel ki a csirke 1

MENÜ Bemutatkozás Baromfi betegségek Baromfi takarmányozás Keltetés Eladó állatok Vendégkönyv Brahma világos columbián Selyem tyúk Ingyenes Angol online nyelvtanfolyam kezdőknek és újrakezdőknek. + Ingyenes tanulmány: 10 megdöbbentő ok, ami miatt nem megy az angol. -Természetes keltetés: -Mesterséges keltetés: A természetes keltetéskor a kotlós alakítja ki a megfelelő hőmérsékletet, páratartalmat és a hűtési periódusokat! A kotlós testhőmérséklete 39-40°C, a tojásoké a fészekben 37-39°C, a páratartalmat egyrészt a levegő páratartalma, másrészt a fészek anyaga, harmadrészt a kotlós biztosítja tollazata benedvesítésével! A hűtésről is a kotlós gondoskodik mikor leszáll a fészekről enni inni, addig a tojások hűlnek. A forgatás is a fészekről le illetve felszállás során történik, bár a kotlós közben is mozgatja és folyamatosan cseréli a külső tojásokat a belsőkkel! Mesterséges keltetéskor a keltetőgépben kell megteremteni a megfelelő hőmérsékletet, páratartalmat, levegőellátást, a tojások forgatását és hűtését.

November 29, 2021