Bgf Kereskedelmi Vendéglátóipari És Idegenforgalmi Kar

Az esetleges hibákért, hiányosságokért az oldal üzemeltetője nem vállal felelősséget.

V. kerület - Belváros-Lipótváros | Budapesti Gazdasági Egyetem - Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar, Alkotmány utca

Főoldal ‎ > ‎ Tanulmányaim ‎ > ‎ LKG ‎ > ‎ Bgf KVIK (Kereskedelmi Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar) 3. Budapesti Gazdasági Főiskola A Kereskedelmi Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar épülete ám: (+36) 1 374 6200 Fax: (+36) 1 302 2956 Cím: 1054. Budapest, Alkotmány utca 9-11. Ide kattintva elérheti az iskola hivatalos weblapját Budapesti Gazdasági Főiskola Kereskedelmi Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar, 1054 Budapest, Alkotmány utca 9 Comments

Az épületet Czigler Győző tervezte (ő tervezte többek között a Széchenyi Fürdőt is). A kor minden technikai vívmányával felszerelt épületben 14 tantermet, 1 fizika és 1 kémia előadótermet, 2 könyvtárt, 2 labort, 2 tornatermet és 1 tornaudvart is kialakítottak. Az épületet 1903-ban kibővítették, majd ezt követően a 20. század második felében nagyobb fejlesztések nélkül üzemelt. Végül 1989-ben megtörtént a tetőtér beépítése is, ezzel az épület elnyerte mai nagyságát. A Markó utcai campus épületét 1876-ban Kolbenheyer Ferenc impozáns tervei alapján az V. kerületi Magyar Királyi Állami Főgimnázium számára építették korának legmodernebb színvonalán, építésekor díszítésére is komoly hangsúlyt fektettek. A tervező Kolbenheyer Ferenc az épületet 1875-ben már központi fűtéssel tervezte meg, 14 osztályteremmel, 2 db könyvtárral (az egyik könyvtár ma is üzemel az épületben, ahol látható a méltán híres Öveges professzor asztala), díszteremmel, imateremmel, tornateremmel, 3 db gyűjteménytárral, szertárral és személyzeti lakásokkal.

A BGF Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar (teljes nevén: Budapesti Gazdasági Főiskola Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar) a Budapesti Gazdasági Főiskola 4 karának egyike. Budapesten, az V. kerületi Alkotmány utca 9-11. alatt működik, ezen a néven 2000. óta. Rövidítése: BGF-KVIK (vagy hagyományosan KVIF). Története [ szerkesztés] A BGF Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar eredete a Pesti Kereskedelmi Akadémia 1857-es megalakításáig vezethető vissza, s így története egybefonódott 1945-ig a BGF Pénzügyi és Számviteli Karéval, ugyanabban az intézményben (Felsőfokú Kereskedelmi Szakiskola) képezték ugyanis a két világháború között a kereskedelem és a bankvilág szakembereit. Magyarország piacvezető, legnagyobb, mintegy 20 ezer hallgatót képező főiskoláját, a Budapesti Gazdasági Főiskola-t (BGF) a magyar felsőoktatási integráció hozta létre, s 2000. január 1-jétől a három jogelőd intézmény – a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskola, a Külkereskedelmi Főiskola, valamint a Pénzügyi és Számviteli Főiskola – összevonásával alakult meg.

  1. Bgf kereskedelmi vendéglátóipari és idegenforgalmi kar u
  2. Bgf kereskedelmi vendéglátóipari és idegenforgalmi kar na
  3. Bgf kereskedelmi vendéglátóipari és idegenforgalmi kar e
  4. Bgf kereskedelmi vendéglátóipari és idegenforgalmi karaoke

Mindezek mellett elindultak az idegennyelvű képzések is: az angol és német nyelvű idegenforgalom és szálloda szak, valamint a német nyelvű kereskedelmi képzés is. 1992-ben az intézmény neve Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskolára változott, mert ekkora már a Turizmus Tanszék is önálló szakmai egységgé nőtte ki magát a főiskolán belül. A főiskola történetében újabb változás 2000-ben történt, amikor a Pénzügyi és Számviteli Főiskola, a Külkereskedelmi Főiskola, valamint a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskola egyesülésének eredményeként megalakult a Budapesti Gazdasági Főiskola. A BGF-be az intézmény önálló karként integrálódott, és azóta is így működik - a főiskola 2016-os egyetemmé válása óta már egyetemi karként. A Kar jelenleg két budapesti campuson működik. Az Alkotmány utcai campus Közép-Európa első kereskedelmi akadémiájának otthont adó épületének telkét a főváros a Magyar Kereskedelmi Kamarának adományozta kifejezetten oktatási intézmény építése céljából.

A Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar (KVIK) elődje az 1857-ben alapított Pesti Kereskedelmi Akadémia volt, amely - 1899-ben a Keleti Kereskedelmi Akadémiával bővülve - a közép-európai térség, ezen belül az Osztrák-Magyar Monarchia első kereskedelmi főiskolája volt. Ebben az iskolában képezték a kereskedelem és a bankvilág szakembereit. A II. világháború után (az 50-es évek végén és a 60-as évek elején) a nemzetközi és a belföldi idegenforgalom ugrásszerű növekedése elméletben és gyakorlatban jól képzett közgazdász szakembereket igényelt. Így az intézmény oktatási palettája kiegészült a vendéglátás és szállodai, majd az idegenforgalmi képzéssel. Egészen 1962-ig az intézmény középfokú kereskedelmi iskolaként működött az Alkotmány utcai épületben, majd 1969-ben Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola elnevezéssel főiskolai rangot kapott. A 70-es évek közepétől beindult a kereskedelmi, vendéglátóipari és idegenforgalmi gazdasági szaktanár képzés is, ami mára szakoktató képzéssel is kiegészült.

November 28, 2021